ATP Houston: Antonio Šančić u paru s Begemannom pokleknuo dvije lopte do naslova!

Tako blizu, a tako daleko.

U velikom finalu mješovite konkurencije ATP turnira u američkom Houstonu Max Mirnyi iz Bjelorusije i Philipp Oswald iz Austrije osvojili su naslov nakon preokreta i dramatičnog meča u kojem su svladali našeg predstavnika Antonija Šančića i Andre Begemanna iz Njemačke. Nakon 98 minuta igre bilo je 6:7, 6:4 i 11:9.

U prvom setu sve do rezultata 6:5 nijedan par nije imao niti jednu break priliku, a tada su Šančić i Begemann spasili set loptu i odveli susret u tie-break te ga osvojili s rutiniranih 7-2.

Jedan oduzeti servis ipak se dogodio pri rezultatu 3:3 u drugom setu pa su Bjelorus i Austrijanac odveli meč u posljednji set u kojem smo gledali pravu dramu. Naša kombinacija samo jednom je povela, pri rezultatu 1-0, a protivnici su konstantno držali dva boda prednosti. Ipak, do izjednačenja dolazi pri rezultatu 8-8, a Šančić je bio na servisu. Međutim, izgubio je svoj servis i u konačnici pobjeda je otišla na stranu Mirnyija i Oswalda.