ATP Indian Wells: Ćorić izbacio domaćeg predstavnika za četvrtfinale

Amerikanac Fritz nakon velike borbe nije uspio pobijediti našeg tenisača.

tennis-tourtalk.com

U osmini finala ATP turnira Indian Wells Borna Ćorić izbacio je domaćeg predstavnika Taylor Harry Fritza. Nakon dva sata i 14 minuta igre bilo je 6:2, 6:7 i 6:4, što je bilo dovoljno da se Ćorić, 49. tenisač svijeta, plasira u četvrtfinale.

U prvom setu naš tenisač pokazao je da je bolji igrač od 74. igrača svijeta. Po dva puta oduzeo mu je servis te od 0:1 došao do prednosti od 5:1 te u konačnici osvojio prvi set.

Činilo se da će Amerikanac uspjeti izjednačiti kada je napravio break pri rezultatu 5:3 u drugom setu. Međutim, naš tenisač radi re-break te odvodi susret u trinaestu igru. U njoj je Borna poveo 4-0, no Fritz je uspio preokrenuti i povesti 5-4. Smireniji je u završnici seta ipak bio Amerikanac i s 8-6 izjednačio.

Posljednji, odlučujući treći set Fritz je otvorio novim breakom, no Borna se vratio i izjednačio na 2:2. Gem za gemom igralo se do prednosti od 5:4 za našeg tenisača, kada Borna dolazi do tri meč lopte, koristi treću i prolazi u četvrtfinale.