ATP Indian Wells: Ćorić nakon drame izbacio Kevina Andersona

Posljednji naš predstavnik u ovom turniru izborio je polufinale protiv Rogera Federera!

Borna Ćorić/ Foto: HINA

Hrvatski tenisač Borna Ćorić priredio je novu senzaciju i izbacio južnoafričkog tenisača Kevina Andersona s ATP Indian Wells turnira. Nakon dva sata i 24 minute pobijedio je 2:6, 6:4 i 7:6.

Kevin je u prvom setu pokazao veliku smirenost, a nakon samo 11 minuta poveo je 3:0. Deveti tenisač svijeta bio je superioran u svakom segmentu igre i novim breakom pri rezultatu 5:2 došao je do zasluženog vodstva.

Već na samom početku drugog seta naš tenisač, 49. na ATP ljestvici, iskoristio je četvrtu break loptu i oduzeo servis Južnoafrikancu, kojeg do kraja seta nije ispuštao i došao do izjednačenja rezultata.

U trećem setu ponovno je Anderson napravio break, međutim, Borna re-breakom vraća situaciju u egal i odvodi susret u tie-break. U njemu je Borna pokazao da je trenutno bolji tenisač i rezultatom 7-3 izborio polufinale.