ATP: Ivan Dodig i Ivo Karlović u 2. kolu Mastersa u Rimu

Prvo kolo: Dodig - Delbonis 6:3, 6:4, Karlović - Busta 3:6, 6:3, 7:6 (4)

Ivan Dodig/Getty Images

Ivan Dodig i Ivo Karlović plasirali su se u drugo kolo ATP turnira iz Masters serije u Rimu. Dodig je pobijedio Argentinca Federica Delbonisa 6:3, 6:4, dok je Karlović bio uspješniji od Španjolca Carrena Buste 3:6, 6:3, 7:6 (4).

Dodig je odigrao dobar meč protiv Delbonisa, u prvom setu dvaput je oduzeo servis protivniku, a jednom izgubio svoj početni udarac. U drugoj dionici Delbonis je stigao do vodstva 2:0, ali je Dodig uzvratio s četiri gema u nizu i tako si otvorio put prema pobjedi.

Ivo Karlović morao je igrati tri seta protiv Buste. Nakon što su podijelili prva dva seta, u trećoj dionici nije bilo prilika za break i susret je otišao u trinaestu dionicu. Karlović je do u trinaestoj igri uzeo poen na servis Buste kod 3:2 i zadržao tu prednosti do kraja.

U prvom kolu parova Marin Čilić i Santiago Gonzalez porazili su Vaseka Pospisila i Dmitrija Tursunova 6:4, 6:7 (3), 10:5.