ATP: Ivan Dodig i Ivo Karlović slavili u Dohi, Borna Ćorić odličan u Chennaiju

Ivan Dodig - Mohamed Safwat 6:3, 6:1, Borna Ćorić - Robin Haase 6:2, 6:2, Ivo Karlović - Lukaš Rosol 7:6 (4), 6:3

Ivo Karlović/Getty Images

Hrvatski tenisači Ivan Dodig i Ivo Karlović slavili su u Dohi, dok je Borna Čorićbio uspješan u prvom kolu Chennaija. Dodig je pobijedio Egipćanina Mohameda Safwata 6:3, 6:1. Dodig je slomio protivnika u 50 minuta, Safwatu je ovo drugi nastup na u glavnom ždrijebu ATP-a. Idući protivnik hrvatskog teniača bit će drugi nositelj Španjolac Rafael Nadal.

Ivo Karlović svladao je Čeha Lukaša Rosola sa 7:6 (4) i 6:3. Najviši tenisač na ATP touru.  Karlović je prešao granicu od devet tisuća aseva i sada je na ukupno 9022. Vodeći po broju aseva je Goran Ivanišević (10.183), Andy Roddick drži drugo mjesto (9074 aseva).

Borna Ćorić u prvom kolu Chennaija pobijedio je Nizozemca Robina Haasea 6:2, 6:2. Nakon što je u prvom setu spasio tri break lopte, Ćorić je odjurio do prve dionice. Ćorić je ovom pobjedom uzvratio Haaseu za poraz u Davis Cupu.