ATP: Ivan Dodig u povratničkom nastupu pobijedio Johna Isnera

Prvo kolo: Ivan Dodig - John Isner sa 6:4, 6:7 (4), 6:3

Ivan Dodig/Getty Images

Ivan Dodig vratio se na teniske terene pobjedom protiv Amerikanca Johna Isnera sa 6:4, 6:7 (4), 6:3 nakon sat i 52 minute igre. Dodigu je ovo bio prvi nastup u pojedinačnom dijelu nakon dva mjeseca pauze i ozljede leđa. Posljednji meč odigrao je u 1. kolu Roland Garrosa kada je predao Španjolcu Marcelu Granollersu nakon četiri gema.

Dodig je na otvaranju turnira u Torontu imao težak zadatak, deseti nositelj John Isner nije bio idealan protivnik za povratnički meč. Ipak, Dodig je odigrao odlično, u cijelom meču nije dopustio niti jednu break priliku. Unatoč dobrom servisu, Dodig je u drugom setu propustio oduzei Isneru servis te je u trinaestoj igri  otvorio mogućnost Isneru za treći set.

Ipak, Amerikanac nije imao šanse, Dodig je u trećem setu imao pet break lopti. Uspio je iskoristiti jednu i to se pokazalo dovoljnim za pobjedu.