ATP: Ivo Karlović slavio u Beču, Marin Čilić u Moskvi

Beč, 2. kolo: Ivo Karlović - Jurgen Melzer 6:4, 7:6 (1). Moskva, 2. kolo: Marin Čilić - Evegenij Donskoy 6:3, 3:6, 6:3

Ivo Karlović izborio je četvrtfinale Beča, a Marin Čilić se probio među osam u Moskvi. Karlović je svladao Jurgena Melzera 6:4, 7:6 (1), dok je Čilić pobijedio Rusa Evegenija Donskoyja 6:3, 3:6, 6:3

Karlović je slavio nakon sat i 40 minuta igre i stigao do druge pobjede protiv Melzera u šestom međusobnom ogledu. Karlović je iskoristio sve tri prilike za oduzimanje servisa, dok je Melzer od pet prilika iskoristio jednu.

Čilić je pak u Moskvi otvorio meč breakom i vodstvom 3:1. Kod 5:3 u prvom setu Čilić je zaključio prvu dionicu u kojoj je iskoristio jednu priliku za break, a ruski tenisač je propustio tri prilike za oduzimanje servisa.

Donskoy je bolje otvorio drugi set i poveo 3:1 iskoristivši jedinu priliku za break koju su oba tenisača imala u drugom setu. Čilić, koji je u Moskvi drugi nositelj, nije dopustio iznenađenje. Iako je u trećem setu izgubio ponovo početni udarac, Čilić je s dva breaka uspio teže od očekivanog izboriti treće kolo.