ATP: Melzer zaustavio Čilića, Dimitrov bolji od Karlovića u Rimu

Drugo kolo: Marin Čilić - Jurgen Melzer 2:6, 7:6 (5), 3:6, Karlović - Dimitrov 6:7 (3), 4:6

Marin Čilić/Getty Images

Marin Čilić i Ivo Karlović zapeli su u drugom kolu ATP turnira iz Masters serije u Rimu. Hrvatski tenisač izgubio je od Austrijanca Jürgena Melzera u tri seta 2:6, 7:6 (5), 3:6, dok je Ivu Karlovića zaustavio Grigor Dimitrov  6:7 (3), 4:6.

Tridesettrogodišnji Austrijanac svoju sezonu počeo je tek na zemljanoj podlozi, ali to ga nije spriječilo da već u prvom setu pokaže da će biti vrlo neugodan suparnik.  Melzer je dvaput stigao do breaka i za Čilića nije bilo povratka.

U drugoj dionici Čilić je poveo 3:1, ali Melzer je vratio break za 3:3. Susret je otišao u trinaestu igru. Iako je Melzer prvi stigao do mini breaka, Čilić je poveo 5:3 i priveo set kraju.

Činilo se da bi to mogao biti trenutak koji će dati injekciju samopouzdanja hrvatskom tenisaču, ali već je otvaranje trećeg seta pokazalo da to neće biti slučaj. Čilić je spašavo i 0:40, ali Melzer je napokon stigao do breaka i pove 5:3, te uskoro zaključio meč.

Ivo Karlović također nije uspio izboriti treće kolo.  U prvom setu nije bilo break lopti, ali je Dimitrov bolje odigrao trinaestu dionicu. U drugom setu Dimitrov je stigao do breaka kod rezultata 1:1 i Karlović nije dobio drugu priliku.