ATP: Karlović ispao u četvrtfinalu Budimpešte

Ivo Karlović neočkivano je ispao u četvrtfinalu ATP turnira u Budimpešti. Bolji je od njega rezultatom 6:4 6:3 bio Slovenac Aljaž Bedene.

Danas su se igrali mečevi pojedinačnih četvrtfinala na ATP turniru u Budimpešti. Nažalost naš jedini predstavnik tamo Ivo Karlović poražen je u dva seta od slovenskog predstavnika Aljaža Bedenea rezultatom 6:4 6:3 nakon tek nešto više od sat vremena igre.

Danas nije naš predstavnik bio dobro raspoložen i slovenski je predstavnik relativno lagano stigao do pobjede protiv drugog nositelja turnira. Za pobjedu su mu bila dovoljna sveukupno tri breaka, jedan u prvom te dva u drugom setu. Bedene je posebno sjajno servirao danas, gotovo nestvarno zvuči da je ubacio 40 od 41 servisa, a imao je i šest asova te 90% osvojenih poena na prvom servisu. Naš Doktor je za svoje pojmove servirao tek prosječno (78% prvog servisa, sedam asova), ali to danas nije bilo dovoljno.

Bedene je otvorio meč oduzetim servisom Karloviću odmah u prvom gemu meča te to odmah potvrdio na svom servisu. Nakon toga dvojica igrača zajedno su izgubila tek šest poena na svojim servisima pa nije iznenađujuće što nitko nije imao prilika za break. U drugom setu ponovno je Ivo bio taj koji je bio nesigurniji na servisu te mu ga Slovenac oduzima za 2:1 vodstvo koje na svom servisu sigurno povećava u 3:1. Nakon toga nastavio je Slovenac sjajno servirati ostavivši Karlovića bez ijedne i najmanje šanse za break. Pobjedu je potvrdio još jednim svojim breakom za 6:3, imao je tek tri prilike, ali sve tri je iskoristio.

Hrvatska više nema predstavnika u pojedinačnom dijelu turnira u Mađarskoj. U polufinalu Bedene će igrati protiv srbijanskog predstavnika Lasla Đerea koji je iznenadio Verdasca. U drugom polufinalu igrati će prvi nositelj Lucas Pouille i Talijan Pablo Lorenzi.