ATP Lyon/Geneva: Ćorić napravio preokret pa izgubio, Škugor u glavnom turniru

Nakon odličnog izdanja u Madridu, Borna Ćorić nije uspio ponoviti dobru igru i u Francuskoj. Poražen je već u prvom kolu ATP turnira u Lyonu od Gruzijca Nikoloza Basilashvilija, 70. tenisača svijeta, sa 6:4, 5:7 i 6:4.

Gruzijac je imao priliku završiti meč već u drugom setu. Ćorić je kod rezultata 5:4 spasio čak sedam meč-lopti, uzeo 11 poena zaredom i izborio odlučujući set. Međutim, ponovo je izgubio servis, što je dovelo do poraza. Mladom Zagrepčaninu nije pomoglo niti 14 ubačenih as servisa.

Dodajmo i da je Franko Škugor u Genevi izborio nastup u glavnom turniru. Škugor, trenutno 321. tenisač na ATP listi, u finalnom kolu kvalifikacija pobijedio je Nijemca Stebea sa 7:5, 5:7 i 7:6. U prvom kolu igrat će protiv iskusnog Španjolca Tommyja Robreda.