ATP Madrid: Dodig u parovima ispao od bivšeg partnera Mela

Ivan Dodig i njegov partner Marcelo Granollers poraženi su učetvrtifnalu Mastersa u Madridu. Bolji su bili Dodigov bivši suigrač Melo i Kubot 6:1 6:4.

Ivan Dodig i njegov partner Marcelo Granollers nisu se uspjeli plasirati u polufinale ATP Masters 1000 turnira u Madridu. Bolji su od njih rezultatom 6:1 6:4 bili Dodigov bivši partner Marcelo MeloLukas Kubot.

Potpuno su indisponirani bili Dodig i Granollers, pogotovo na servisu Španjolca koji danas nije dobro servirao, čak tri od četiri breaka bila su na njegovom servisu. Postotak ubačenih prvih servisa oba para je bio podjednak, ali Dodig i Granolers su nakon prvog servisa osvojili tek 55% poena dok su Kubot i Melo bili na visokih 90%, nisu dobili samo tri takva poena. Također izborili su i čak deset break lopti te iskoristili četiri što je bilo i više nego dovoljno za uvjerljivu pobjedu.

Ekspresno su poveli Brazilac i Poljak u prvom setu, odmah napravili break i već je tu bilo 3:0. Zatim na Dodigov servis uzimaju jedini gem u prvom setu, ali kada je Španjolac bio na servisu ponovno gube taj gem i to je laganih 6:1 za protivnike. U drugom setu u prvih pet gemova nije bilo izgubljenih servisa, a onda svoj prvi puta gubi brazilsko-poljska kombinacija pa je izgledalo kao mogući povratak u meč. Ipak, na Granollersovom servisu ponovno break, a onda u ključnom trenutku servis prvi puta gubi i dodig, a protivnici to samo potvrđuju na vlastitom servisu za 6:4 u drugom setu.