ATP MADRID: Pobjeda Borne Ćorića

Nakon velike drame i pobjede Ive Karlovića, na Mastersu u Madridu do pobjede je došao još jedan hrvatski predstavnik, Borna Ćorić.

Borna je u glavni turnir došao kao ‘lucky loser’ te je na najbolji mogući način, pobjedom, iskoristio ponuđenu šansu. U prvom je kolu s 2:0 u setovima bio bolji od njemačkog predstavnika, 31. igrača na ATP ljestvici, Mische Zvereva.

U prvom smo setu vidjeli deset ‘break’ šansi, a u takvom se odnosu snaga bolje snašao Ćorić koji je Zverevu u dva navrata oduzeo servis što je bio dovoljno za osvajanje prvog seta. U drugom su setu oba tenisača izborili po dvije prilike za oduzimanje servisa protivniku, ali za razliku od prvog seta ipak nismo vidjeli ‘break’ pa je pobjednika odlučila trinaesta igra u kojoj je sa 7:5 bio bolji naš tenisač. Bio je ovo prvi međusobni susret Zvereva i Ćorića koji će u drugom kolu Mastersa u Madridu igrati protiv boljeg iz francuskog ogleda Herbert – Pouille.

Borna Ćorić – M. Zverev    6:3, 7:6 (5)