ATP: Marin Čilić nakon 84 minute igre u finalu Moskve pobijedio Bautistu za četvrti naslov sezone!

Čilić je 13. naslov u karijeri osigurao nakon 84 minute igre, nadvisivši 16. igrača svijeta rezultatom 6:4, 6:4

Marin Čilić/Getty Images

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobijedio u finalu ATP turnira u Moskvi Španjolca Roberta Bautista Aguta. Čilić je 13. naslov u karijeri osigurao nakon 84 minute igre, nadvisivši 16. igrača svijeta rezultatom 6:4, 6:4.

Hrvatskom ATP reprezentativcu ovo je četvrti naslov u 2014. godini. Ove godine slavio je i na US Open, Delray Beachu i Zagrebu. Čilić je šest tjedana nakon slavlja na US Openu osvojio šesti dvoranski naslov u karijeri, ostvarivši 54 pobjedu sezone. Hrvatski tenisač trenutačno je na skoru 54-18 ove sezone čime zauzima drugo mjesto iza Rogera Federera (61)!

Manjih problema imao je tek na početku meča kada je na svojem prvom sevisu spasio tri break lopte Španjolca. Do prvog breaka stigao je u sedmoj igri i 4:3 vodstvo do kraja pretvorio za 1:0 u setovima.

Odmah na početku drugog seta uzeo je servis Bautisti i do kraja prednost bez većih problema sačuvao za novi naslov u 2014. godini. Čilić je u meču imao deset aseva, spasivši svih šest break lopti protivnika.

Nedjeljnim slavljem postao je drugi Hrvat osvajač 800 tisuća dolara vrijednog turnira nakon njegovog sadašnjeg trenera Gorana Ivaniševića 1996. godine. Čilić je u Moskvi zaradio 140 tisuća dolara i novih 250 ATP bodova.