Najbolji hrvatski tenisač bez finala

ATP: Marin Čilić poražen u polufinalu Tokija

Marin Čilić nije se uspio plasirati u finale ATP turnira u Tokiju. Bolji je sa 6:7, 6:4 i 6:0 bio Francuz Adrian Mannarino.

Hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u finale ATP turnira u Tokiju. Bolji od našeg tenisača bio je Francuz Adrian Mannarino sa 6:7(5), 6:4 i 6:0.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić, postavljen za prvog nositelja turnira, izgubio je meč polufinala na ATP turniru u Tokiju od Francuza Adriana Mannarina s 2:1 u setovima. Iako je osvojio prvi set, na kraju je ipak izgubio. Prvi set se odlučivao u ‘tie-breaku’. Prije toga oba su tenisača po jednom oduzimali početni udarac svom protivniku. Prvo je Čilić napravio ‘break’ u osmom gemu i u sljedećem je imao priliku servirati za osvajanje prvog seta. Međutim, Mannarino je uzvratio istom mjerom te se prvi set odlučivao u trinaestoj igri. Marin je loše krenuo u ‘tie-breaku’ te je omogućio Francuzu da povede 3:0. Međutim, naš tenisač se uspio vratiti u igru i izjednačiti na 4:4. Uspijeva povesti 6:5 i na servisu Mannarina uzima ključni poen za osvajanje prvog seta.

U drugom setu sve do osmog gema nije bilo oduzimanja početnog udarca. Nažalost po našeg tenisača prvi to uspijeva Mannarino na servisu Čilića i vodi s 5:3 u drugom setu i ima servis za osvajanje drugog seta. Čilić odmah uzvraća ‘breakom’, ali već u sljedećem gemu Francuz ponovo oduzima početni udarac Marinu i osvaja drugi set sa 6:4.

Treći set Mannarino je osvojio bez izgubljenog gema, odnosno nije dopustio našem tenisaču niti jedan gem. S ukupno tri ‘breaka’ lagano je riješio treći set i slavio ukupnu pobjedu s 2:1 u setovima i plasman u finale Tokija gdje ga čeka Belgijac David Goffin. Goffin je u svom meču polufinala svladao Argentina Diega Schwartzmana u dva ‘tie-breaka’ 7:6(3), 7:6(6). Bio je ovo drugi meč našeg tenisača i Francuza te je sada omjer 1:1.