Izvrstan Čilić

ATP: Marin Čilić u polufinalu Tokija!

Marin Čilić uvjerljivom igrom i dominacijom svladao Amerikanca Ryana Harrisona za polufinale jakog ATP turnira u Tokiju.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić s lakoćom se probio do polufinala ATP turnira u Tokiju pobijedivši Amerikanca Ryana Harrisona sa 6:2, 6:0.

Marin Čilić se vrlo lako plasirao u polufinale Tokija. U meču koji je trajao 54 minute naš tenisač dopustio je Ryanu Harrisonu samo dva gema. U prvom setu Čilić do prvog ‘breaka’ dolazi u četvrtom gemu na servisu Harrisona i vodi 3:1. Do kraja seta Marin još jednom oduzima Amerikancu početni udarac, u osmom gemu, i osvaja prvi set rezultatom 6:2.

Kroz drugi set Čilić je promarširao ne dopustivši Amerikancu niti jedan gem. Ukupni je triput oduzimao početni udarac Harrisonu i zaključio priču u četvrtfinalu laganom i uvjerljivom pobjedom.

U polufinalu našeg tenisača, koji je postavljen za prvog nositelja turnira, čeka Francuz Adrian Mannarino. Mannarino je u četvrtfinalu svladao domaćeg predstavnika Yuichija Sugitu sa 6:2, 6:4. Do sada su se Čilić i Mannarino sastali jednom. Pobijedio je naš tenisač rezultatom 2:1 u setovima u londonskom Queen’s-u.