ATP Marrakech: Ćorić teško do pobjede protiv 667. tenisača svijeta

ATP World Tour

Puno teže od očekivanog Borna Ćorić izborio je svoje prvo četvrtfinale na ATP touru u ovoj sezoni. Čak dva sata i 41 minuta trebala su mu za pobjedu protiv domaćeg predstavnika Rede El Amranija. Bilo je 6:2, 3:6 i 7:6 za našeg tenisača, koji u idućem kolu ide na boljeg iz susreta Ramos Vinolas – Đere.

Prvi set dobio je Zagrepčanin s dva oduzeta servisa. Početkom drugog seta počeli su problemi za Bornu. Marokanac je poveo s 2:0, Ćorić je vratio break, no El Amrani dobiva sljedeća tri gema u nizu i izjednačuje na 1:1 u setovima. U nastavku je domaći tenisač imao i servis za meč, bio je na dva poena do pobjede (30:30), no Borna se probudio na vrijeme te u tie-breaku došao do pobjede.

20-godišnji Ćorić prošle je sezone bio u finalu ovog turnira. U borbi za titulu izgubio je od Argentinca Federica Delbonisa, koji je u prvom kolu predao meč upravo El Amraniju, kod rezultata 7:6 i 1:0 za Marokanca. Ćorić će za plasman u polufinale igrati u petak.