ATP Masters: Čilić poražen i u trećem meču u Londonu

Navečer posljednji meč skupine igraju Nijemac Alexander Zverev i Amerikanac Jack Sock.

Hrvatski tenisač Marin Čilić izgubio je i u trećem kolu skupine ‘Boris Becker’ na ATP Mastersu u Londonu od Švicarca Rogera Federera sa 7:6(5), 4:6 i 1:6. Naš tenisač je tako završio nastup na turniru najbolje teniske osmorke s tri poraza u skupini.

U prvom setu nije bilo oduzimanja početnog udarca kod oba tenisača pa se set morao odlučivati u ‘tie-breaku’. Čilić je poveo 2:1 nakon što je oduzeo poen na servisu Federera. Međutim, Švicarac uzvraća kada Marinu oduzima poen na njegovom servisu te izjednačava na 4:4. Naš tenisač ponovno oduzima poen Švicarcu za vodstvo 6:5 da bi potom osvojio sljedeći poen na svom servisu te zaključio trinaestu igru sa 7:5.

Drugi set bio je u egalu sve do desetog gema. U spomenutom gemu, pri vodstvu Federera 5:4, Švicarac radi ključni ‘break’ te osvaja drugi set sa 6:4 i izjednačava u setovima na 1:1.

Treći set bolje otvara Federer. U drugom gemu oduzima Čiliću početni udarac te potom osvaja sljedeći gem na svom servisu za vodstvo 3:0. Švicarac u šestom gemu radi novi ‘break’ za vodstvo 5:1 te osvaja i sljedeći gem na svom servisu za 6:1 u trećem setu i ukupnu pobjedu.

Federer je s omjerom 3-0 na vrhu skupine, Zverev i Sock su na omjeru 1-1 i pobjednik tog dvoboja ide u polufinale Mastersa, dok je naš tenisač završio kao posljednji u skupini s omjerom 0-3.