ATP Masters Cincinnati: Čilić uzeo prvi set protiv Wawrinke pa do kraja meča dobio samo jedan gem

U drugom i trećem setu Marinova se igra potpuno raspala. Brojne pogreške koštale su ga ispadanja u osmini finala

Marin Čilić/Getty Images

Marin Čilić propustio je još jednu priliku za veći iskorak na ATP turnirima iz Masters serije. U osmini finala Cincinnatija izbacio ga je treći nositelj i četvrti igrač svijeta Stan Wawrinka, iako je Čilić imao vodstvo 1:0 u setovima. Završilo je 3:6, 6:0, 6:1 za Švicarca koji će u četvrtfinalu igrati protiv Francuza Juliena Benneteaua.

Najbolji hrvatski tenisač odlično je otvorio meč, odmah oduzevši Wawrinki servis i otisnuvši se na 3:0. Kako je set odmicao, Čilićeva servis-volej igra sve je bolje funkcionirala, a koliko je bio dominantan, svjedoči podatak da je u prvom setu izgubio samo četiri poena na servisu.

Bolovi u ruci

U nastavku, međutim, kao da je potonuo u crnu rupu iz koje više nije bilo povratka. Wawrinka je počeo napadati, pogađajući uglavnom sve što je naumio, a Međugorac je zaredao s brojnim pogreškama. Do kraja meča osvojio je samo jedan gem, što je zapravo podsjetilo na posljednji okršaj dvojice tenisača iz travnja ove godine, kada je Wawrinka u Monte Carlu slavio sa 6:2, 6:0.

Drugi set završio je za samo 23 minute, a ni treći nije bio puno duži. Čilić je u međuvremenu dvaput zvao masera zbog bolova u ruci, ali to mu nije pomoglo. Kod 1:3 u trećem setu imao je break loptu za povratak, činilo se da će je i realizirati, no Wawrinka je kod lopte za koju je dosuđen aut uspješno iskoristio „challenge“ pa zatim osvojio gem i odjurio prema pobjedi.

Preostaju parovi

Iako je Švicarac ubacio samo 46 posto prvog servisa (Čilić 64%) i napravio pet dvostrukih pogrešaka, neprepoznatljivi Marin u drugom i trećem setu nije mu predstavljao prezahtjevnu prepreku.

Wawrinki je to bila peta pobjeda u devet međusobnih ogleda, a Čiliću preostaje prilika za slabašnu utjehu u parovima, koje sa Santiagom Gonzálezom igra kasnije tijekom večeri.