ATP Masters: Dimitrov i Goffin pobjedama startali u Londonu

Španjolac Rafael Nadal i Belgijanac David Goffin odigrali su fantastičan meč. Nevjerojatno je što je Goffin zamalo propustio protiv prvog igrača svijeta.

Bugarski tenisač Grigor Dimitrov pobijedio je u susretu prvog kola skupine “Pete Sampras” završnog ATP Mastersa u Londonu porazivši Austrijanca Dominica Thiema, četvrtog igrača svijeta, sa 6:3, 5:7 i 7:5.

Dimitrov, šesti igrač ATP ljestvice, ubilježio je pobjedu u svom prvom meču uopće na Mastersu, ali tek nakon velike borbe i dva sata i 19 minuta igre. Bugarin je u trećem setu imao vodstvo od 5:4 i servis, ali Thiem se uspio nakratko spasiti, da bi kod 5:5 Austrijanac opet izgubio svoj početni udarac. Dimitrov je prvi bugarski tenisač u 48-godišnjoj povijesti završnih turnira.

Španjolac Rafael Nadal i Belgijanac David Goffin odigrali su fantastičan meč. Nevjerojatno je što je Goffin zamalo propustio protiv prvog igrača svijeta. Imao je vodstvo u setovima i čak četiri meč lopte u drugom setu.Međutim, fenomenalni Španjolac se vratio iz bezizlazne situacije, ali na koncu je meč ipak otišao na stranu belgijskog tenisača. Bilo je 7:6(5), 6:7(4) i 6:4.

Prvi set se odlučivao u ‘tie-breaku’, a prethodno su oba tenisača dvaput oduzimala početni udarac. U trinaestoj igri Goffin je odigrao odlično te je čak triput oduzimao poen Nadalu na njegovom servisu, a pritom samo dva poena izgubio za 7:5.

Goffin je u osmom gemu, na servisu Nadala, napravio ‘break’ za vodstvo 5:3 da bi potom u sljedećem gemu izgubio svoj početni udarac i omogućio Nadalu smanjenje rezultata na 5:4. U desetom gemu Belgijanac je došao do prve meč lopte, ali prvi tenisač svijeta se uspješno obranio i izjednačio na 5:5. U dvanaestom gemu Goffin je propustio nevjerojatne tri meč lopte nakon što je imao 40:0 na servisu Nadala. Set se morao odlučivati u još jednom ‘tie-breaku’ preko kojeg se Španjolac vratio u meč. Osvojio je trinaestu igru sa 7:4.

U trećem gemu trećeg seta Goffin radi ‘break’ na servisu Nadala za vodstvo 2:1. Već u petom gemu Belgijanac radi novi ‘break’ za velikih 4:1, ali prvi tenisač svijeta u sljedećem gemu vraća jedan ‘break’ zaostatka i smanjuje na 4:2. Do kraja seta Goffin je sačuvao svoj početni udarac, zaključio treći set sa 6:4 i proslavio veliku pobjedu nad prvim tenisačem svijeta.

U sljedećem kolu Goffin igra protiv Dimitrova, dok Nadal čeka Thiema.