ATP Masters: Dimitrov slavio protiv Socka za finale Londona

U finalu Londona Dimitrova čeka belgijski tenisač David Goffin koji je iznenađujuće slavio u svom meču polufinala protiv Švicarca Rogera Federera s 2:6, 6:3 i 6:4.

Bugarski tenisač Grigor Dimitrov plasirao se u finale ATP Mastersa u Londonu nakon što je u polufinalu pobijedio Amerikanca Jacka Socka sa 4:6, 6:0 i 6:4.

Bugarin puno bolje ulazi u meč kada veže tri gema zaredom nakon što je oduzeo početni udarac Socku u drugom gemu. Međutim, Amerikanac vraća ‘break’ zaostatka u petom gemu i smanjuje na 3:2. U devetom gemu novi ‘break’ radi Sock i prvi put vodi u setu s 5:4. Sljedeći gem osvaja na svom servis-gemu i zaključuje prvi set sa 6:4.

Drugi set je trajao samo 23 minute. Dimitrov je čak triput oduzimao početni udarac Socku i dominantno osvojio drugi set sa 6:0 i izjednačio u setovima na 1:1.

U osmom gemu trećeg seta Bugarin radi ‘break’ na servisu Amerikanca za vodstvo 5:3 te ima servis za pobjedu. Uspijeva osvojiti svoj servis-gem za osvajanje seta sa 6:4 i ukupne pobjede.