ATP Masters: Federer do druge pobjede u Londonu

Švicarski tenisač Roger Federer pobijedio je i u drugom meču skupine 'Boris Becker' na ATP Mastersu u Londonu. Bolji je sa 7:6(6), 5:7 i 6:1 bio od Nijemca Alexandera Zvereva.

Švicarski tenisač Roger Federer pobijedio je i u drugom meču skupine ‘Boris Becker’ na ATP Mastersu u Londonu. Bolji je sa 7:6(6), 5:7 i 6:1 i bio od Nijemca Alexandera Zvereva.

U prvom setu nije bilo oduzimanja početnog udarca kod oba tenisača pa se set morao odlučivati u ‘tie-breaku’. Mladi Nijemac odlično je krenuo u trinaestu igru i uz dva oduzeta poena na Federerovom servisu došao do 4:0. Međutim, Švicarac se ekspresno vraća i osvaja pet poena zaredom i prelazi u vodstvo 5:4. Pri rezultatu 7:6 Zverev gubi poen na svom servisu te Federer osvaja ‘tie-break’ s 8:6.

Odmah na startu drugog seta Švicarac radi ‘break’ na servisu Nijemca za vodstvo 1:0. Međutim, Zverev vraća stvari na početak u četvrtom gemu kada oduzima Federeru početni udarac i izjednačava na 2:2. U dvanaestom gemu, pri vodstvu Nijemca 6:5, Zverev radi novi ‘break’, osvaja set sa 7:5 i izjednačava na 1:1 u setovima.

Treći set je Švicarac izdominirao pritom dopustivši Zverevu jedan jedini gem. Čak triput je oduzimao Nijemcu početni udarac za ukupnih 6:1 u trećem setu i pobjedu u meču.

U posljednjem kolu skupine Federera čeka naš tenisač Marin Čilić, dok Zverev igra protiv Amerikanca Jacka Socka. Švicarac je na omjeru 2-0, Zverev i Sock imaju pobjedu i poraz, dok Čilić ima dva poraza.