ATP Masters: Sock pobijedio Zvereva i plasirao se u polufinale Londona

Prvi je u skupini Roger Federer s omjerom 3-0, drugi je Sock s 2-1, treći Zverev s 1-2, dok je posljednji naš Marin Čilić s omjerom 0-3.

Američki tenisač Jack Sock slavio je u trećem kolu skupine ‘Boris Becker’ na ATP Mastersu u Londonu protiv Nijemca Alexandera Zvereva sa 6:4, 1:6 i 6:4 te se tom pobjedom plasirao u polufinale turnira.

U sedmom gemu prvog seta Sock radi ‘break’ na servisu Zvereva za vodstvo 4:3. Do kraja seta je sačuvao svoj početni udarac i zaključio je prvi set sa 6:4.

Mladi Nijemac je počeo puno bolje igrati u drugom setu. Dozvolio je Amerikancu samo jedan gem u cijelom setu na način da je od starta drugog seta dvaput zaredom oduzimao početni udarac Socku. Američki tenisač je jedini gem osvojio u šestom gemu.

Treći set je ponudio pravu dramu. Prvo je Zverev odmah na početku seta ‘brejknuo’ Socka da bi potom Amerikanac napravio isto već u sljedećem gemu i izjednačio na 1:1. U četvrtom gemu novi ‘break’ radi Sock za vodstvo 3:1. Zverev se vraća u sedmom gemu kada oduzima početni udarac Socku i smanjuje na 4:3. U desetom gemu Sock radi ključni ‘break’ na servisu Zvereva za osvajanje trećeg seta sa 6:4 i ukupnu pobjedu, kao i plasman u polufinale Mastersa u Londonu.