ATP Miami: Borna Ćorić izbacio Shapovalova i izborio četvrtfinale!

Sve bolji i bolji tenis Borna prikazuje u Miamiju.

U četvrtini finala ATP turnira u američkom Miamiju gledat ćemo hrvatskog tenisača i 36. igrača ATP ljestvice Bornu Ćorića, koji je u dvoboju osmine finala nakon velike borbe sa 7:6, 4:6 i 6:4 bio bolji od kanadskog tenisača i 46. igrača na svijetu, Denisa Shapovalova.

Nijednu priliku za break nismo vidjeli u prvom setu, koji je tada odveden u trinaestu igru. U njoj je Borna poveo 3-0 te iskoristio drugu set loptu i poveo u setovima s 1-0.

Dosta veću borbu gledali smo u drugom setu u kojemu je Borna prvi izgubio svoj servis pri rezultatu 2:2, no uspješno ga vratio te izjednačio na 4:4. Međutim, Shapovalov je napravio re-break, kojeg potvrđuje uspješnim servisom i izjednačuje u setovima.

U odlučujući set Borna je također krenuo bolje te breakom poveo 4:2. Ponovno je Kanađanin napravio re-break te izjednačio na 4:4, no u najboljem mogućem trenutku, pri vodstvu od 5:4, Borna je napravio break korištenjem treće meč lopte i upisao veliku pobjedu.