ATP Miami: Ćorić očitao lekciju bahatom Kygriosu

Ćoriću je ispadanjem Đokovića otvoren ždrijeb za ulazak u finale, jer niti jedan potencijalni protivnik nije favorit protiv njega.

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nastavio je pružati odlične partije na Mastersu u Miamiju te se plasirao u četvrtfinale. Borna je u osmini finala nakon tri seta slavio protiv Australca Nicka Kyrgiosa sa 4:6 6:3 6:2.

Ćorić je izgubio prvi set, ali je prvi došao do breaka za vodstvo 3:1 koje je Australac ekspresno vratio, a potom kod 4:4 došao do novog breaka, nakon toga i seta. Borna je u drugom setu došao do obrata pri vodstvu 3:2, a do kraja seta je Kyrgios osvojio samo poen na njegovom servisu, pa je meč otišao u treći set. Borna je kod 2:2 došao do breaka, potom je spasio tri vezane break lopte, a Kyrgios je poludio, svađao se sa sucem, publikom te je izgubio poen zbog opomene koju mu je sudac dodijelio.

Pokušavao se vratiti u meč provokacijama i glumatajući nezainteresiranost kako bi dekoncentrirao Ćorića, ali naš lav se nije dao navući na tanak led, već je još jednom breaknuo Australca i odjurio među osam najboljih.

Tamo će ga čekati Kanađanin Felix Auger-Aliassime koji je sa 7:6 6:4 bio bolji od Basilashvilija.