ATP Miami: Marin Čilić s lakoćom prošao Francuza Herberta

Uvjerljiva pobjeda Čilića.

Najbolji hrvatski tenisač i trenutno treći tenisač svijeta, Marin Čilić, izborio je šesnaestinu finala ATP turnira u Miamiju nakon što je pobijedio 81. tenisača svijeta Pierre-Hugues Herberta rezultatom 7:5 i 6:3 za 93 minute igre.

Već u prvom gemu Čilić je oduzeo servis Francuzu i poveo 1:0, a tu prednost ispustio je kod rezultata 4:3 kada Herbert radi break i izjednačuje. Ipak, samo dva gema kasnije Čilić radi novi break, kojeg potvrđuje u idućem gemu i dolazi do vodstva.

Drugi set bio je još lakši za Marina. Ponovno je oduzeo servis protivniku već pri rezultatu 1:0, a ovaj put prednost breaka nije ispustio do samog kraja te se zasluženo plasirao u šesnaestinu finala.