ATP Miami: Tijesan poraz Borne Ćorića

Eurosport

Naš mladi tenisač Borna Ćorić poražen je u trećem kolu ATP turnira u Miamiju. Bolji od njega u neizvjesnom meču bio je Francuz Adrian Mannarino, 65. tenisač svijeta, sa 6:4, 2:6 i 7:6.

Francuz je u prvom setu dva puta oduzeo početni udarac Ćoriću, koji se borio s neprisiljenim pogreškama pa je sa 6:4 set pripao Mannarinu. U drugom setu Zagrepčanin je zaigrao agresivnije, dok su se pogreške preselile na stranu Francuza. Ćorić je izjednačio s uvjerljivih 6:2, no u odlučujućem setu ponovo se našao u zaostatku kod rezultata 3:1. Mannarino je servirao za meč kod 5:4, ali Ćorić se vratio u igru. Ipak, u tie-breaku mirniji je bio Francuz i izborio prolaz u osminu finala gdje ga očekuje susret s Čehom, Tomašem Berdychom.

Ovaj turnir svojevrsni je korak unaprijed za Bornu Ćorića, koji ove sezone nije imao puno uspjeha. Sada je povezao dvije pobjede, uključujući i onu protiv Austrijanca Dominika Thiema, osmog tenisača svijeta. U Miamiju je ostao još jedan naš predstavnik, 38-godišnji Ivo Karlović, koji noćas igra svoj susret protiv Australca Nicka Kyrgiosa.