ATP Miami: Nikola Mektić s Peyom se plasirao u četvrtinu finala!

Sjajan uspjeh našeg tenisača.

Nikola Mektić

Nikola Mektić i Austrijanac Alexander Peya plasirali su se u četvrtinu finala ATP turnira u Miamiju nakon što su za 70 minuta igre preokretom bili bolji od Finca Henri Kontinena i Australca Johna Peersa s 3:6, 6:3 i 10:2.

Naš par nije dobro ušao u susret, što je rezultiralo vodstvom protivnika nakon njihovog oduzetog servisa pri rezultatu 3:2. Do kraja seta prilika za break nije bilo pa je finsko-australski par poveo.

Međutim, u iduća dva seta Mektić i Peya su proigrali. U drugom setu napravili su break pri rezultatu 3:2 te odveli susret u posljednji set, u kojemu su rezultatom 10:2 izborili četvrtfinale.

Ovom pobjedom Mektić je pomogao svom sunarodnjaku Mati Paviću, koji će od pd idućeg ponedjeljka biti treći tenisač svijeta u parovima.