ATP Monte Carlo: Đoković prejak za Bornu Ćorića

Srbijanski tenisač suvereno je prošao u osminu finala.

Novak Đoković/Foto: facebook.com/djokovic.official al

Novak Đoković u susretu šesnaestine finala ATP turnira u Monte Carlu nakon dva sata i 18 minuta igre pobijedio je našeg tenisača i 39. igrača ATP ljestvice Bornu Ćorića rezultatom 7:6 i 7:5.

U prvom setu već pri rezultatu 2:1 Nole je napravio break no naš tenisač sve vraća i izjednačuje na 4:4 te odvodi susret u trinaestu igru. U njoj je ipak Srbijanac pokazao zašto je bivši broj jedan te deklasirao Ćorića rezultatom 7:2.

Drugi set nije mogao početi bolje za 13. tenisača svijeta, koji odmah radi break, no Ćorić re-breakom izjednačuje. Međutim, već u slijedećem gemu novim breakom Đoković vraća prednost, koju nije ispuštao do kraja. Ipak, kad je bilo najpotrebnije, pri rezultatu 5:4, propustio je čak devet meč lopti i Ćorić je uspio izjednačiti. Nole ipak pokazuje čvršće živce, ponovno oduzima servis našem tenisaču i desetom meč loptom prolazi dalje.