ATP Monte Carlo: Nishikori nakon drame izbacio Čilića!

Japanski tenisač izbacio je trećeg nositelja.

Marin Čilić

U četvrtini finala ATP turnira u Monte Carlu Japanac i 36. tenisač svijeta, Kei Nishikori, izbacio je našeg najboljeg tenisača Marina Čilića nakon gotovo tri sata igre. Rezultatom 6:4, 6:7 i 6:3 nakon dva sata i 57 minuta igre Japanac je izbacio trećeg tenisača svijeta i drugog nositelja.

Jedan break pri rezultatu 2:2 u prvom setu bio je dovoljan da Japanac povede s 1-0 u setovima, a u drugom setu, iako je Marin poveo 3:1, Japanac se re-breakom vratio u meč i odveo ga u tie-break. U njemu je s uvjerljivih 7-1 Čilić izjednačio na 1:1.

Ipak, u odlučujućem, trećem setu, kod rezultata 4:3 Nishikori dolazi do dvije break lopte te koristi drugu, a zatim i prvu meč loptu i prolazi u polufinale.