ATP Monte Carlo: Poraz Ćorića u prvom kolu

Borna Ćorić/ Foto: HINA

Nakon uspješnog prošlog tjedna u Maroku, Borna Ćorić nije imao mnogo vremena za slavlje niti za odmor. Dva dana poslije trijumfa protiv Kohlschreibera za prvu titulu u karijeri, u prvom kolu Mastersa u Monte Carlu, Ćorić je poražen od Francuza Jeremyja Chardyja sa 7:6, 3:6 i 6:3.

Iako je ukupno ubacio 12 as servisa, Ćorić je više griješio u igri. Ne može se reći da je Francuz briljirao, no prvi set je ipak u tie-breaku otišao na stranu Chardyja. Borna je u drugom setu smanjio broj pogrešaka, iskoristio jednu od dvije prilike za break te izjednačio rezultat na 1:1 u setovima. U nastavku je do izražaja došao umor Zagrepčanina, koji nije uspio ozbiljnije zaprijetiti svom protivniku pa je Chardy za dva sata i četrdeset dvije minute došao do druge pobjede u međusobnim susretima.

Ovim porazom Ćorića propala je prilika za još jedan hrvatski dvoboj. Naime, Chardyjev idući protivnik bit će Marin Čilić, peti nositelj, koji je u prvom kolu bio slobodan.