ATP Pariz: Mektić ispao u prvom kolu parova

Nikola Mektić i njegov partner Nizozemac Matwe Middelkoop poraženi su u prvom kolu parova na ATP turniru u Parizu iz Masters serije 1000.

Hrvatski tenisač Nikola Mektić i njegov partner Nizozemac Matwe Middelkoop poraženi su u prvom kolu parova na ATP turniru u Parizu iz serije “Masters 1000” od Amerikanca Ryana Harrisona i Novozelanđanina Michaela Venusa sa 6:4 i 6:3.

Harrison i Venus prvi dolaze do ‘breaka’ u drugom gemu prvog seta na servisu Mektića i Middelkoopa za vodstvo 2:0. U sedmom gemu naš tenisač i Nizozemac vraćaju ‘break’ zaostatka i u sljedećem gemu izjednačavaju na 4:4. U desetom gemu američko-novozelandska kombinacija radi novi ‘break’ i zaključuje prvi set sa 6:4.

U drugom setu Harrison i Venus oduzimaju početni udarac Mektiću i Middelkoopu u drugom gemu, kao i u prvom setu, za vodstvo 2:0. Do kraja seta suvereno osvajaju gemove na svojim servisima te ga zaključuju sa 6:3 za konačnih 2:0 u setovima i plasman u osminu finala.

Nakon poraza Mate Pavića u paru s Nenadom Zimonjićem na istom turniru, od hrvatskih tenisača u konkurenciji parova ostao je još Ivan Dodig koji je u paru sa Španjolcem Marcelom Granollers-Pujolom bio slobodan u prvom kolu zbog statusa sedmih nositelja turnira. Oni će svoj meč osmine finala igrati sutra protiv argentinsko-španjolske kombinacije Diego Schwartzman i Fernando Verdasco.