ATP Pariz: Čilić prošao u četvrtfinale!

Čilića u četvrtfinalu čeka Francuz Julien Benneteau koji je u osmini finala izbacio Belgijca Davida Goffina sa 6:3 i 6:3.

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtinu finala na ATP turniru u Parizu iz serije “Masters 1000”  nakon pobjede nad Španjolcem Robertom Bautistom-Agutom sa 7:6(4) i 6:2.

U meču koji je trajao jedan sat i 42 minute naš tenisač opravdao je status trećeg nositelja turnira. Čilić je pogodio sedam aseva, imao 77 posto osvojenih poena nakon prvog servisa te solidnih 43 posto nakon drugog.

U petom gemu prvog seta Španjolac oduzima početni udarac našem tenisaču, ali već u sljedećem gemu Marin uvraća istom mjerom za 3:3. Potom najbolji hrvatski reket radi ‘break’ u osmom gemu za vodstvo 5:3, ali Bautista-Agut vraća stvari na početak novim ‘breakom’. Set se morao odlučivati u ‘tie-breaku’ gdje je naš tenisač bio bolji sa 7:4. Treba spomenuti da je Španjolac gubio poene na svom servisu u čak pet navrata, dok je Marin u tri.

Na samom startu drugog seta Čilić oduzima početni udarac Španjolcu te osvaja sljedeći na svom servisu za vodstvo 2:0. U sedmom gemu Marin radi još jedan ‘break’ za 5:2 te osvaja sljedeći servis-gem za konačnih 6:2 u drugom setu i ukupnu pobjedu.

Marina u četvrtfinalu čeka Francuz Julien Benneteau koji je u osmini finala izbacio Belgijca Davida Goffina sa 6:3 i 6:3.