ATP: Nikola Mektić u polufinalu parova u Shenzhenu

Nikola Mektić se u paru s Nicholasom Monroeom plasirao u polufinale ATP turnira u kineskom Shenzhenu pobjedom nad parom Lipsky/Shamasdin.

Nikola Mektić i Nicholas Monroe plasirali su se u polufinale parova ATP turnira koji se održava u kineskom Shenzhenu.

Hrvatsko-američka kombinacija Nikola Mektić i Nicholas Monroe, koji su prije turnira bili postavljeni kao prvi nositelji, pobijedili su u četvrtfinalu ATP turnira u Shenzhenu američko-kanadski par Scott Lipsky i Adil Shamasdin rezultatom 6:3, 7:5. U prvom setu nije bilo oduzimanja početnog udarca do osmog gema. Pri rezultatu 4:3 kombinacija Mektić/Monroe oduzima servis protivnicima i u sljedećem gemu dolazi do prilike za osvajanje prvog seta što na koncu i uspijeva. U drugom setu prvi do ‘breaka’ dolaze Lipsky/Smamasadin u četvrtom gemu i vode 3:1. Do devetog gema američko-kanadska kombinacija drži prednost i dolazi do prilike za osvajanje drugog seta i poravnanja rezultata. Međutim, Mektić i Monroe oduzimaju servis protivnicima. Sljedeći gem lako osvajaju na svom servisu, a već u idućem rade novi ‘break’ i dolaze u priliku za osvajanje drugog seta. To čine s lakoćom i slave ukupnu pobjedu 2:0 i plasman u polufinale.

U polufinalu čekaju pobjednike dvoboja Marcelo Melo/Alexander Zverev i Andre Sa/Dudi Sela.