ATP Rim: Đoković nakon preokreta slomio Nishikorija, Nadal se provukao u polufinale

Finale prije finala gledat ćemo u međusobnom dvoboju ove dvojice velikana.

Poznati su svi polufinalisti ATP turnira u talijanskom Rimu. I dok još od prije znamo kako se Marin Čilić plasirao u polufinale uvjerljivom pobjedom nad Španjolcem Carreno-Bustom od 6:3, 6:3, saznali smo i ostale sudionike poluzavršnice.

Rafael Nadal mučio se protiv domaćeg predstavnika i 21. tenisača svijeta Fabija Fogninija, no u konačnici je nakon preokreta te dva sata i 16 minuta igre pobijedio sa 4:6, 6:1 i 6:2. Vodio je Rafa i u prvom setu i to s uvjerljivih 4:1, no s dva uzastopna breaka Fognini je osvojio prvi set. Tada ipak drugi tenisač svijeta preuzima inicijativu i s po dva breaka u svakom setu dolazi do pobjede.

I njegov protivnik u polufinalu, Novak Đoković, mučio se na početku meča protiv Japanca Kei Nishikorija. Izgubio je dva servisa i 24. tenisač svijeta poveo je 6:2, međutim, Nole se vratio na maestralni način. S tri oduzeta servisa osvojio je drugi set rezultatom 6:1, a i u trećem setu tri puta je radio break i došao do uvjerljive, 6:3 pobjede.

Protivnik Marina Čilića u borbi za finale bit će Nijemac i drugi nositelj te treći tenisač svijeta, Alexander Zverev, koji je u svom susretu četvrtfinala sa 6:4, 3:6 i 6:3 pobijedio Davida Goffina iz Belgije. Zverev je osvojio prvi set jednim jedinim breakom, a na identičan način Goffin je uzvratio u drugom. Ipak, u trećem setu je nakon razmjene breakova do drugog oduzetog servisa prvi došao Nijemac, poveo 5:3 i drugom meč loptom prošao dalje.