ATP Rim: Marach i Pavić poraženi od španjolske kombinacije

Drugi nositelji ispali su u četvrtfinalu.

Oliver Marach i Mate Pavić nakon jučerašnjeg dramatičnog susreta osmine finala, ipak se nisu stigli dovoljno regenerirati i oporaviti za današnji dvoboj četvrtine finala protiv Španjolaca Pabla Cuevasa i Marcela Granollers-Pujola. Drugi nositelji upisali su poraz od 3:6 i 6:7, kojim su se oprostili od natjecanja.

Iako su imali prednost oduzetog servisa za 2:1 u prvom setu, re-breakom su Španjolci prvo izjednačili, a novim breakom i preokrenuli rezultat u svoju korist te poveli u setovima.

Osim jedne uzastopne izmjene servisa na samom početku drugog seta, break šansi nije bilo pa je trinaesta igra odlučila pobjednika. Ponovno je naša kombinacija imala prednost od 4-2, no 5-0 serijom Cuevas i Granollers-Pujol došli su do pobjede.

Ipak, vrijedi napomenuti da su Kubot Melo izgubili i svoj susret četvrtine finala, što znači da će Mate Pavić od ponedjeljka i službeno biti najbolji tenisač svijeta u konkurenciji parova.