ATP Rim: Marin Čilić nakon drame i preokreta izborio osminu finala

Naš tenisač prošao je dalje.

Marin Čilić, četvrti nositelj i peti tenisač svijeta, uspješno se plasirao u osminu finala ATP turnira u talijanskom Rimu. Nakon velike drame i preokreta te dva sata i 35 minuta igre, pobijedio je Ryana Harrisona iz Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 6:7, 6:1 i 7:6.

Prvi set nije ponudio break prilike pa je ušao u trinaestu igru. Iako je naš tenisač poveo 3-0, nevjerojatnom 7-0 serijom Amerikanac je došao do prednosti. Dva breaka u drugom setu bila su dovoljna da Čilić izjednači na 1-1 i odvede susret u treći set.

U njemu, odlučujućem setu, najbolji hrvatski reket poveo je 3:2, no re-breakom se 57. tenisač svijeta vraća u igru i odvodi meč u tie-break. Ovaj put u njemu je Čilić bez problema slavio sa 7-1 i prošao dalje.