ATP Rim: Marin Čilić ostao bez polufinala

Marin Čilić

Naš tenisač Marin Čilić poražen je u četvrtfinalu Mastersa u Rimu. Bolji od njega u tri seta bio je Amerikanac John Isner sa 7:6, 2:6 i 7:6 nakon dva sata i 14 minuta igre.

Čilić danas nije djelovao tako uvjerljivo kao protiv Goffina, dok je Isner pogodio čak 21 as servis. U prvom setu obojica su bili sigurni na svom servisu, a presudio je loš tie-break našeg tenisača. U nastavku Čilić je zaigrao bolje, manje je griješio i s dva breaka uzeo drugi set. U odlučujućem setu ponovio se scenarij iz prvog. Međugorac je imao nekoliko prilika koje nije iskoristio, a ponovo je i veoma loše odigrao trinaestu igru, što je dovelo do drugog poraza od Amerikanca.

Sljedeći nastup našeg najboljeg tenisača bit će na Roland Garrosu, koji počinje 28. svibnja. Tjedan dana ranije igraju se kvalifikacije, a naš predstavnik bit će Matija Pecotić.