Marin Čilić svladao je Davida Goffina u osmini finala ATP turnira u Rimu s 2:0 u setovima i osigurao plasman u četvrtfinale.

ATP Rim: Marin Čilić u četvrtfinalu!

Marin Ćilić_David Goffin foto: Croatian tennis

Prvi hrvatski reket Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale jakog ATP turnira koji se ovaj tjedan održava na zemljanoj podlozi u Rimu. U meču osmine finala svladao je najboljeg belgijskog tenisača Davida Goffina sa 6:3 i 6:4.

Za malo manje od jednog sata i 30 minuta Marin Čilić je svladao Davida Goffina. U prvom setu je naš Marin čuvao nalete Belgijca na svom početnom udarcu, a u drugom gemu, na servis Goffina, Čilić je napravio ‘break’. Do kraja seta svaki tenisač je osvajao poene na svojim servisima što je bilo dovoljno da Čilić zaključi prvi set sa 6:3.

Drugi set je bio dramatičniji od prethodnog. Do petog gema oba tenisača su osvajala gemove na svojim servisima, a do prvog ‘breaka’ u drugom setu dolazi Čilić. Lako osvaja sljedeći gem za 4:2 kao i Goffin na svom servisu za smanjenje na 4:3. Prvi put u meču Goffin radi ‘break’ u osmom gemu drugog seta na servisu našeg tenisača te izjednačava na 4:4. Već u sljedećem gemu Marin ponovo oduzima servis Belgijcu i servira za ukupnu pobjedu što mu naposljetku i polazi za rukom. Osvaja drugi set sa 6:4 i slavi ukupnu pobjedu rezultatom 2:0.

Marin u četvrtfinalu čeka boljeg iz dvoboja između Švicarca Stanislasa Wawrinke i Amerikanca Johna Isnera.