ATP Rim: Nadalu kiša pomogla za osvajanje naslova!

Španjolac je osvojio turnir u susjednoj Italiji.

Veliko finale ATP turnira u talijanskom Rimu igrali su prvi i drugi nositelji te prvi i treći tenisači svijeta, Španjolac Rafael Nadal i Nijemac Alexander Zverev. Nakon što je kiša prekidala meč i provedenih dva sata i šest minuta igre, Rafa je pobjedom od 6:1, 1:6 i 6:3 osvojio naslov.

Prva dva seta enormno su se razlikovala. I dok je u prvom Zverev poveo 1:0, Rafa je s tri uzastopna breaka preokrenuo rezultat i osvojio ga sa 6:1, da bi u drugom Nijemac napravio dva breaka i s identičnih 6:1 se vratio u susret.

Zverev je odmah i na početku trećeg seta oduzeo servis Španjolcu i poveo 3:1, no tada je kiša prekinula meč. I ona je, čini se, pomogla Nadalu, koji je već bio blizu poraza. Nakon što su se tenisači vratili na teren, Nadal je serijom 5-0 došao do naslova.