ATP Rim: Zverev nakon više od dva sata igre izbacio Čilića i izborio finale!

Nijemac je bio prejak za našeg tenisača.

Marin Čilić

Marina Čilića nećemo gledati u finalu ATP turnira u talijanskom Rimu. Naš najbolji tenisač i četvrti igrač svijeta poražen je od Alexandera Zvereva rezultatom 7:6 i 7:5 nakon dva sata i četiri minute igre.

Nijedan break nismo vidjeli u prvom setu, sve dok se nije ušlo u tie-break. Poveo je Nijemac 4-0, no Marin se vratio i izjednačio na 4-4. Zverev je imao tri set lopte, a naš tenisač čak pet, no nijednu nije iskoristio, da bi drugi nositelj i treći igrač svijeta preokrenuo i s 13-12 došao do 15-13 i osvajanja prvog seta.

Odmah na samom otvaranju drugog seta Čilić je oduzeo servis protivniku i poveo 2:0, no Zverev se nije predao i ponovno se vratio u susret. Prvo je izjednačio na 4:4, a zatim i novim breakom iskoristio drugu meč loptu te se plasirao u finale.

U finalu će igrati protiv Rafaela Nadala, koji je sa 7:6 i 6:3 nakon sat i 58 minuta igre pobijedio Novaka Đokovića.