ATP Rio de Janeiro: Gael Monfils izbacio Čilića!

Naš tenisač nije izborio četvrtfinale.

U osmini finala ATP turnira u brazilskom Rio de Janeiru, hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je od Francuza Gaela Monfilsa rezultatom 6:3 i 7:6. Meč se odužio na dva dana zbog kiše i loših vremenskih uvjeta.

Monfils, inače 39. tenisač svijeta, već na samom otvaranju meča oduzeo je servis protivniku, kojega je i potvrdio pri rezultatu 3:1. Iskoristio je prvu set loptu i nakon 46 minuta igre poveo s 1-0 u setovima.

Drugi set bio je puno izjednačeniji. Do breaka dolazi pri rezultatu 3:2, a napravio ga je Monfils. Ipak, već u narednom gemu treći tenisač svijeta radi re-break i odvodi susret u 13. igru. U njoj se vodila prava borba, a Čilić je uspio spasiti i meč loptu pri rezultatu 7-6. Ipak, ništa nije mogao kod rezultata 9-8 kada Monfils koristi drugu meč loptu i prolazi dalje.