Marin Čilić izgubio je u četvrtfinalu Rotterdama od Tsonge s dvaput po 7:6 i tako propustio igrati polufinale protiv Berdycha.

ATP Rotterdam: Marin Čilić ostao bez polufinala

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izgubio je u četvrtfinalu ATP turnira koji se održava u Rotterdamu od francuskog tenisača Jo-Wilfrieda Tsonge. S dvaput po 7:6 Tsonga se plasirao u polufinale gdje ga čeka Čeh Tomas Berdych.

U tvrdom meču u kojem su oba tenisača teško dolazila do prilike za ‘break’ kao pobjednik izašao je Jo-Wilfried Tsonga s 2:0 u setovima nakon dva sata neizvjesne borbe. Naime, oba seta su se odlučivala u ‘trinaestoj’ igri i deblji kraj je izvukao naš Marin Čilić. U cijelom meču nijedan tenisač nije uspio oduzeti početni udarac drugom tenisaču, tek uz pokoju priliku za ‘break’, tako da smo gledali dva tie-breaka u meču.

U prvom setu, dakle u prvom tie-breaku, Tsonga se uspio odvojiti dosta brzo i povesti 6:3 tako što je Marinu oduzeo dva poena na njegovom servisu. Međutim, Marin se ekspresno vraća i veže četiri poena zaredom i sad je naš tenisač u vodstvu 7:6. Marin ne uspijeva na svom prvom servisu osvojiti poen za osvajanje prvog seta te dopušta Tsongi da se vrati u igru. Nakon što je osvojio sljedeći poen na svom servisu, Tsonga uspijeva osvojiti oba poena na svom početnom udarcu i dolazi do vodstva 9:8. Odmah na prvom servisu Marin gubio poen i Francuz osvaja prvi set u tie-breaku s 10:8.

U drugom setu ista priča, ponovo je na repertoaru bio tie-break. Prvo Marin gubi poen na svom servisu i Francuz vodi 3:2. Odmah nakon Tsonga gubi poen na svom servisu, ali osvaja sljedeći za 4:3. Marin osvaja oba poena na svom servisu, kao i Tsonga pa je rezultat 6:5 za Francuza. Na svom servisu Marin gubi poen i četvrtfinale od Tsonge.

Tsonga se ovom pobjedom plasirao u polufinale gdje ga čeka dvoboj protiv češkog tenisača Tomasa Berdycha, koji je ranije pobijedio Slovaka Martina Klizana sa 6:3, 6:3.