ATP: Marin Čilić poražen u finalu Rotterdama, Ivo Karlović zapeo u finalu Memphisa

Finale Rotterdama: Tomas Berdych - Marin Čilić 6:4, 6:2. Finale Memphisa: Kei Nishikori - Ivo Karlović 6:4, 7:6 (0). Čilić je unatoč porazu skočio na 29, a Karlović na 56. mjesto ATP ljestvice

Marin Čilić/Getty Images

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio osvojiti drugi ATP turnir zaredom. Nakon što je prije tjedan dana osvojio Zagreb Indoors u finalu Rotterdama uvjerljivo ga je pobijedio najbolji češki igrač Tomas Berdych rezultatom 4:6, 2:6 nakon samo sat i 15 minuta igre.

Bio je to njihov sedmi međusobni susret i peta Berdychova pobjeda. Čiliću je ovo bio 19. finale u karijeri, ostaje na deset osvojenih naslova. Unatoč porazu Čilić je nakon drugog uzastopnog finala napredovao osam pozicija na ATP ljestvici i nakon Rotterdama je 29. tenisač svijeta.

Berdych je već u ranoj fazi prvoga seta uzeo servis Čiliću i poveo 3:1. Hrvatski tenisač olako je izgubio svoj servis, imao je 30:15, a onda je s nekoliko neforsiranih pogrešaka Čehu omogućio break. Čeh je prednost sigurnom igrom bez većih problema pretvorio u 1:0 u setovima. U drugome setu Čilić je pružio još manje otpora. Čeh mu je uzeo break već na prvom servisu i tu je priči bio kraj.

Finale: Tomas Berdych – Marin Čilić 6:4, 6:2

Nishikori zaustavio Karlovića

Na posljednjoj prepreci zastao je i Ivo Karlović u Memphisu. Od Diva sa Šalate bolji je bio Japanac Kei Nishikori rezultatom 6:4, 7:6 (0).

Japanac je Karloviću u prvom setu napravio break,  a u drugome ga je ostavio bez poena u dodatnoj igri. Karlović je isto napredovao unatoč porazu u finalu. Zagrepčanin je od sljedećeg tjedna 56. tenisač svijeta.