ATP Šangaj: Ivan Dodig izgubio od Mikhaila Južnjog nakon velike borbe

Drugo kolo: Ivan Dodig - Mikhail Južnji 6:7 (7), 7:6 (4), 6:3

Ivan Dodig/Getty Images

Ivan Dodig okončao je svoj nastup u drugom kolu Šangaja, uspješniji je bio Rus Mikhail Južnji 6:7 (7), 7:6 (4), 6:3. Bio je to drugi ogled dvaju tenisača i ujedno druga pobjeda Južnjog. Meč je trajao dva sata i 48 minuta.

Ruski tenisač u trećem setu kod vodstva 3:2 stigao je do dvije break lopte, iskoristio prvu i poveo 4:2. Dodig nije dobio drugu priliku.

U prvom setu oba tensiača imala su po jednu break priliku koju su iskoristili. Prva dionica otišla je u trinaestu igru koja je otišla na stranu ruskog tenisača nakon velike borbe.

Drugi set također je otišao u trinaestu igru, ali ovoga puta Dodig je bio sigurniji i nije dopusito da ga obeshrabri činjenica da je u setu propustio čak šest prilika za break. S druge strane Južnji nije imao niti jednu piliku. Dodig je u drugom setu podignuo i postotak ubačaja prvog servisa s 59 na 71 posto.