ATP SHANGHAI: Murray u finalu bolji od Bautiste Aguta

Andy Murray je treći put u svojoj karijeri osvojio Masters u Šangaju. Nakon što je slavio 2010. i 2011. godine, u ovogodišnjem je finalu bio bolji od Roberta Bautiste Aguta. Oba su finalista do finala došla bez izgubljenog seta, a zanimljivo je kako su obojica svojim protivnicima oduzimali servise po 17 puta dok su svoj servis gubili u 4 navrata. Iako je imao ‘break’ i tri set-lopte na svom servisu, Murray je prvi set osvojio tek nakon ‘tie-breaka’. Rezultatska neizvjesnost prvog seta je izostala u drugom setu jer je Murray tri puta oduzimao servis Španjolcu što mu je donijelo trinaesti naslov na turnirima iz Masters 1000 serije.

Andy Murray [2] – Roberto Bautista Agut  [15] 7:6 (1), 6:1

Pobjednici u konkurenciji parova su Amerikanci John Isner i Jack Sock koji su u finalu s 2:0 u setovima (6:4, 6:4) bili bolji od Kontinena i Peersa.