2. kolo parova u Shanghaiju

ATP Shanghai: Ivan Dodig i Mate Pavić uspješni u parovima!

Dodig/Granollers-Pujol i Marach/Pavić pobjedama na turniru ATP Shanghai osigurali četvrtfinale.

Na jakom ATP turniru u Shanghaiju iz Masters serije 1000 osim Marina Čilića u pojedinačnoj konkurenciji, natječu se i naši tenisači u konkurenciji parova. Ivan Dodig u paru sa Španjolcem Marcelom Granollers-Pujolom, kao i Mate Pavić u paru s Austrijancem Oliverom Marachom, uspješno su započeli svoju kampanju. Valja napomenuti da su oba para tek danas odigrali svoje prve mečeve jer su kao nositelji bili slobodni u 1. kolu.

Ivan Dodig i njegov partner Marcel Granollers-Pujol, peti nositelji turnira ATP Shanghai, u meču osmine finala svladali su poljsko-pakistansku kombinaciju Marcin MatkowskiAisam Ul Haq Qureshi s 2:1 u setovima (6:4, 6:7(5) 10:7). U prvom setu kombinacija Dodig/Granollers-Pujol u devetom gemu dolazi do ‘breaka’ i u sljedećem gemu osvajaju prvi set sa 6:4. U drugom set nije bilo oduzimanja početnih udaraca pa se pobjednik seta riješavao u ‘tie-breaku’ u kojem su uspješniji bili par Matkowski/Qureshi. U trećem setu Dodig/Granollers-Pujol dolaze do prednosti 7:3 koju su sačuvali do kraja i osvojili treći set s 10:7 te plasman u četvrtinu finala gdje ih čeka prvi par svijeta, finsko-australska kombinacija Henri Kontinen i John Peers.

Još jedan Hrvat bio je uspješan u konkurenciji parova na istom turniru. Mate Pavić je u kombinaciji s Austrijancem Oliverom Marachom, sedmi nositelji turnira, bio uspješan protiv kineske kombinacije Di Wu i Yibing Wu sa 7:6(5) i 6:3. U petom gemu prvog seta kombinacija Marach/Pavić dolazi prva do ‘breaka’ za vodstvo 3:2. U osmom gemu domaća kombinacija Wu D./Wu Y. radi ‘re-break’ i izjednačava na 4:4. Pobjednik prvog seta se morao odlučivati u ‘tie-breaku’ iz kojeg su uspješnili izašli Marach i naš Pavić rezultatom 7:5. U drugom setu ponovo kombinacija Marach/Pavić prva dolazi do ‘breaka’ u šestom gemu za vodstvo 4:2. Do kraja su sačuvali prednost, osvojili drugi set sa 6:3 i osigurali mjesto u četvrtini finala gdje ih čekaju treći nositelji, nizozemsko-rumunjska kombinacija Jean-Julien Rojer Horia Tecau.