ATP Shenzhen: Marin Čilić izborio četvrtfinale

Marin Čilić (2) vs John Millman (Aus): 6:3, 4:6, 6:3.

Marin Čilić/Foto: Gettyimages

Marin Čilić trijumfalno je otvorio turneju na dalekom Istoku nakon ispadanja u polufinalu US Opena i liječenja ozljede zgloba koju je na tom turniru zadobio. Međugorac je za sat i 56 minuta igre pobijedio Australca Johna Millmana u osmini finala turnira u Shenzhenu.

Hrvatski broj jedan je u setu otvaranja pružio odličan tenis oduzevši servis svome protivniku kod rezultata 1:1 te u posljednjoj igri gdje su break lopte ujedno značile i set. U drugoj dionici Marin je nakon kratke kišne stanke odmah na početku izgubio svoj servis koji nije uspio vratiti do kraja seta unatoč prilikama, pogotovo na servisu Australca za set.

U odlučujućem trećem setu je Čilić u šestom gemu oduzeo servis protivniku koji je držao do kraja izborivši tako četvrtfinale turnira u kineskom Shenzhenu gdje će igrati protiv boljeg iz susreta Britanca Aljaža Bedenea i velike južnokorejske nade Hyeona Chunga.