ATP: Sjajni Borna Ćorić pobijedio Rafaela Nadala u meču života za polufinale Basela!

Četvrtfinale: Borna Ćorić - Rafael Nadal 6:2, 7:6 (4), Ivo Karlović - Benjamin Becker 6:4, 6:4

Borna Ćorić/Getty Images

Borna Ćorić pobijedio je Rafaela Nadala 6:2, 7:6 (4) i plasirao se u polufinale ATP-a u Baselu. Bio je to meč karijere mladog hrvatskog tenisača koji je jednog od najboljih svjetskih tenisača svladao za sat i 41 minutu.

Borna je nevjerojatnom sigurnošću otvorio meč i poveo s 5:0 uz tri breaka. Nadal se uspio vratiti s dva gema, ali Ćorić je zatim priveo prvu dionicu kraju.

Drugi set bio je puno drugačija priča, oba tenisača spasila su po jednu break loptu. Borna je bio osuđen loviti rezultat, ali je izdržao pritisak. Borna je uzeo mini break za 2:1, ali Nadal se vratio u igru. Kod 4:4 hrvatski tenisač je stigao do novog breaka i onda s dva servisa priveo meč kraju.

Rafael Nadal je nakon meča objavio da više neće nastupati do kraja sezone.  Trećeg studenog očekuje ga operacija  slijepog crijeva.

Polufinale je osigurao i Ivo Karlović pobijedivši Nijemca Benjamina Beckera 6:4, 6:4. Meč je trajao sat i 16 minuta, a Karlović je u osmom međusobnom ogledu stigao do sedme pobjede.

Karlović je u prvom setu spasio četiri break lopte, te je iskoristio jednu od dvije prilike. Hrvatski tenisač je do ključne prednosti u prvom setu stigao već na otvaranju. Becker je imao sjajnu priliku za povratak kada je u jednom gemu imao vezane tri break lopte. U drugom setu Karlović je poveo 4:0, Becker je vratio jedan break, ali više od toga nije mogao.