ATP Sydney: Marin Čilić pobijedio Nijemca Struffa na otvaranju

Čilić - Struff 3:6, 6:3, 6:3. Hrvatski tenisač je teže od očekivanog slomio otpor 106. igrača svijeta

Marin Čilić/Getty Images

Marin Čilić plasirao se u drugo kolo ATP-a u Sydneyu, hrvatski tenisač na otvaranju turnira svladao je  Jan-Lennarda Struffa 3:6, 6:3, 6:3. Čilić je tako nešto teže od očekivanog slomio otpor 106. tenisača svijeta.

Čilić je prvi set izgubio gubitkom početnog udarca kod rezultata 0:1. Teško je bilo predvidjeti da se Čilić neće uspjeti vratiti, ali Struff je dosta suvereno čuvao svoj servis.

Mogao je Nijemac i vrlo brzo u drugom setu stići do breaka, ali se Čilić ovaj put uspio spasiti. Hrvatski tenisač protivniku je oduzeo servis kod 3:1, a kod 5:2 je imao dvije set lopte koje nije iskoristio. Na sreću propuštena prilika nije ga koštala.

U trećem setu Čilić je novi break ostvario kod 2:2, a Nijemcu je drugi put servis oduzeo kod 5:3 i tako zaključio meč.