ATP TOKIO: Karlović “doktorski” u četvrtfinalu

Nakon tri ‘tie-breaka’ u prvom kolu, Ivo Karlović je s nova dva ‘tie-breaka’ izborio četvrtfinale ATP turnira u Tokiju. U prvom setu ni Karlović ni Tipsarević nisu uspjeli doći do break lopte te se otišlo u ‘tie-break’ u kojem je Karlović spasio dvije set lopte koje je imao Tisarević. U drugom je setu prvu priliku za break iskoristio Karlović i poveo 3:1. Tipsarević se ne predaje te vraća break i neizvjesnost u meč. Imao je Karlović novu šansu za break (pri rezultatu 5:5), ali je ne uspijeva iskoristiti te se opet ulazi u ‘tie-break’ kojeg po četvrti put (od pet mogućih) osvaja naš tenisač i tako se u četvrtfinalu pridružuje Marinu Čiliću. U četvrtfinalu ga čeka drugi nositelj i osmi igrač svijeta, Francuz Gael Monfils koji je u dva seta bio uspješniji od sunarodnjaka Simona. Bit će to njihov peti međusobni dvoboj, a Ivo je upisao dvije pobjede i tri poraza.

I. Karlovic [7] (21) – J. Tipsarevic (173) 7:6 (9), 7:6 (5)